Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

GvFC Pen of the year 2017, plniace pero

Hrot:
ks

Cena s DPH 2 920.70 Cena bez DPH2 433.92 €
ZnačkaGraf von Faber Castell SkupinaPlniace perá
Dostupnosťpodľa variantovDoručenie

na dotaz

Dodacia doba 4-6 týždňov.

 

Už od roku 2003 každoročne Graf von Faber-Castell predstavuje Pero roka. Pero pre rok 2017 je venované Vikingom. Hrot pera je vyrobený z dvoch druhov 18-karátového zlata. Majstrovský kúsok je korunovaný karneolom (červený polodrahokam) vsadeným do skrutkovacieho viečka. Limitovaná edícia 500 ks - každý kus je očíslovaný. Dodávané v exkluzívnej čiernej darčekovej krabičke s certifikátom pravosti.

 

Klin doby kamennej, pyramídy faraónov - každá epocha dejín má svoje znamenia. Pre dobu Vikingov to boli dračie lode. Predpokladá sa, že bez týchto lodí by doba Vikingov vôbec neexistovala. Tieto lode sú naozaj majstrovské diela lodiarov, formujúce európske lodiarstve po stáročia. Dostatočne robustné na plavbu po mori a zároveň dostatočne nízke na plavbu po rieke až do hlbokého vnútrozemia. Vyznačovali sa pruhovanými plachtami, vyrezávanými hlavami drakov, ich tvar umožňoval za deň uraziť až 280 km.

 

Pero roka 2017 je inšpirované jedinečnou stavbou týchto severských lodí. Telo je stvárnením trupu týchto známych plavidiel - v platinovom tele sú vložené tenké plátky kučeravej brezy, ktorá je jedným z charakteristickch stromov severu. Má výrazne hnedé žilky. V mytológii je breza označovaná ako strom ochrany - u Vikingov bola veľmi uctievaná. Teplé odtiene dreva výnimočne ladí s intenzívnou farbou karneolu, umiestnenom vo viečku. Vzniká jedinečná kombinácia s chladne lesklým platinováním tela, v ktorého konci je vyrytý erb.

 

Nutné zvoliť hrot:
F - slabý - miernym tlakom vytvára jemnú stopu, je obľúbený hlavne u žien
M - stredný - priemerný tlak a šírka stopy pri písaní, vhodný pre väčšinu používateľov.
B - široký - väčší oblý hrot pre širokú písacie stopu a väčší tlak.


Parametre tovaru - GvFC Pen of the year 2017, plniace pero

Záruční doba24 mesiacov Váha80 g
Dĺžka perazatvorené 136 mm Kód produktu145120
Možnosť gravírovaniaNemožno gravírovať


Príslušenstvo

GvFC Royal Blue, modrý atrament

Fotografia

skladom 2 ks

Doručenie: v piatok 21.01.2022 (viac info)

Cena: 26.30 €
Cena: 33.50 €


Súvisiaci tovar

GvFC Pen of the year 2018, plniace pero

Fotografia

podľa variantov

Doručenie: na dotaz

Cena: 2 920.70 €
Cena: 2 920.70 €