Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

GvFC Pen of the year 2021, plniace pero

Hrot:
ks

Cena s DPH 4 454.90 Cena bez DPH3 712.42 €
ZnačkaGraf von Faber Castell SkupinaPlniace perá
Dostupnosťpodľa variantovDoručenie

vo štvrtok 23.09.2021 (viac info)

Ako každý rok, už od 2003, tak aj tento rok, Graf von Faber-Castell predstavuje Pero roka. V roku 2021 oslavuje Faber-Castell 260 rokov svojej existencie. Keď sa barónka Ottilie von Fáberová v roku 1898 vydala za grófa Alexandra zu Castell-Rüdenhausen, dal bavorský kráľ súhlas s novým menom Faber-Castell. Gróf a páni z Castellu po stáročia stelesňovali rytierske cnosti, ako je lojalita, odvaha a starostlivosť o svojich poddaných. Keď gróf Alexander v roku 1898 spojil svoje slávne aristokratické meno so svetovo preslávenou spoločnosťou, zrodila sa nezameniteľná identita spoločnosti. Symbolom tohto sebaobrazu sa stal obraz dvoch rytiersky bojujúcich rytierov s ich príbehy, hodnotami a cnosťami, ktorých kopija boli nahradené ceruzkami.

 

Preto je Pero roka 2021 inšpirované stredovekými rytiermi, ich hrdinami, mýty a legendami. Hnedá zóna úchopu písacieho nástroja obnovuje kožený remienok na úchopu meča a zabraňuje skĺznutiu pera pri písaní. Viečko pera roka je zdobené červeným fazetovaným granátom so slnečným rezom. V stredoveku tento vzácny kameň stelesňoval svetlo a pravdu a bol používaný pre šperky, zbrane a pohreby.

 

Matné, antracitovo sivé koncové časti viečka pripomínajú cimburie hradnej veže. Sú zušľachtené titánovým povlakom PVD, ktorý sa počas používania mierne mení. Viečko zdobí "heraldický kríž", známy tiež ako "kríž nádeje", ktorý bol v stredoveku považovaný za symbol nádeje. Jemné zdobenie viečka pripomína štruktúru drôtené košele. Dlhý zúžený tvar plniaceho pera pripomína kopije. Dve drážky na oboch stranách, podobné krvavým drážkam na rytierske čepeli, dodávajú tomuto peru roka jeho jedinečný a elegantný obrys.

 

Hrot pera je vyrobený z 18 karátového zlata a je potiahnutý ruténiom. Edícia 2021 je limitovaná počtom púhych 375 ks - každý kus je číslovaný. Dodávané v exkluzívnej čiernej darčekovej krabičke s certifikátom pravosti.

 

Presný termín dodania bude potvrdený po objednávke, spôsob dopravy bude riešený individuálne.

 

Nutné zvoliť hrot:
F – slabý – miernym tlakom vytvára jemnú stopu, je obľúbený hlavne u žien.
M – stredný – priemerný tlak a šírka stopy počas písania, vhodný pre väčšinu užívateľov.
B – široký – väčší oblý hrot pre širokú písací stopu a väčší tlak.


Parametre tovaru - GvFC Pen of the year 2021, plniace pero

Záruční doba24 mesiacov Váha80 g
Dĺžka peraZatvorené 136 mm Kód produktu145361
Možnosť gravírovaniaNemožno gravírovať


Príslušenstvo

GvFC Cobalt Blue, modrý dokumentový atrament

Fotografia

skladom 3 ks

Doručenie: vo štvrtok 23.09.2021 (viac info)

Cena: 26.30 €
Cena: 33.50 €


Súvisiaci tovar

GvFC Pen of the year 2017, plniace pero

Fotografia

podľa variantov

Doručenie: na dotaz

Cena: 2 920.70 €

GvFC Pen of the year 2018, plniace pero

Fotografia

podľa variantov

Doručenie: na dotaz

Cena: 2 920.70 €