Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

Výrobcovia luxusných písacích potrieb a ich história:

 

Parker

História značky Parker začína v osemdesiatych rokoch devätnásteho storočia, keď si chudobný učiteľ telegrafie George Safford Parker privyrábal predajom písacieho náčinia svojim študentom. Pretože sa za ponúkaný tovar cítil zodpovedný, všetky zle fungujúce kúsky sám opravoval. Pri tejto činnosti čoskoro dospel k poznaniu, že by mohol vyrobiť lepší produkt, a že keď bude dobrý, ľudia ho určite kúpi. Prvé plniace pero Parker bolo patentované v roku 1889 ao päť rokov neskôr už firma Parker Pen patrila medzi najvýznamnejších hráčov na trhu s písacími potrebami.

 

Waterman

V roku 1883 prišiel newyorský poisťovací agent Lewis Edson Waterman o zákazku len z toho dôvodu, že jeho plniace pero pri podpise urobilo na zmluvu machule, a než sa vrátil s novou kópiou, klient bol preč. Sklamaný Waterman sa preto sľúbil, že toto už sa nesmie nikdy stať, a začal premýšľať, ako samovoľnému vytekaniu atramentu z pera zabrániť. O rok neskôr si nechal patentovať plniace pero. V súčasnej dobe predstavuje značka Waterman viac než 120letou tradíciu, v ktorej sa snúbi neopakovateľný francúzsky dizajn a šarm preslávený najmä unikátnymi lakovanými povrchmi.

 

Diplomat

Nemecká firma Diplomat vyrába písacie nástroje pre náročných zákazníkov už od roku 1922. V päťdesiatych rokoch patrila guľôčkové perá Diplomat medzi najlepšie v Európe. V roku 1958 predstavil Diplomat ako prvý na svete plniace pero na bombičky. Diplomat ponúka aj špecialitu v podobe per Spacetec, ktorých výhodou je funkčnosť v extrémnych podmienkach vďaka patentovanému systému plnenie plynom.

 

Waldmann

Spoločnosť bola založená v roku 1918 Adofem Waldmann a ihneď sa stala veľmi dobre známou vďaka výrobe luxusných strieborných a zlatých pier. Práve táto firma vynašla multifarebné otočné prepisovačky, ktoré si nechala celosvetovo patentovať. Jej posadnutosť po vytváranie nástrojov na písanie, ktoré by v sebe zahŕňali hneď niekoľko funkcií, sa stala pre značku Waldmann úplne príznačnou.

 

MontBlanc

Firma bola založená papiernikom Clausom-Johannom Vossom, bankárom Alfredom Nehemiáš a inžinierom Augustom Ebersteinem v roku 1906 ako firma Simply Filler Pen vyrábajúca luxusné perá v Hamburgu. Prvým uvedeným modelom bolo pero Rouge Et Noir v roku 1909 nasledované roku 1910 perom Mont Blanc, ktoré neskôr dalo firme práve meno Montblanc. Prvé plniace pero Meisterstück, ktoré sa s drobnými obmenami vyrába dodnes, bolo vytvorené v r. 1925.

 

Caran d´Ache

Luxusné výrobky firmy Caran d'Ache získali svetovú slávu vďaka svojej vysokej kvalite, spoľahlivosti a nadčasovému dizajnu patrí bezpochyby k absolútne najprestížnejším výrobcom písacích potrieb na svete. Spoločnosť bola založená vo švajčiarskej Ženeve v roku 1924. Vďaka vysokej kvalite svojich výrobkov pomohla k vytvoreniu pojmu "SWISS MADE", ktorý je vo svete synonymom pre výrobky vyznačujúce sa vysokou kvalitou a spoľahlivosťou.

 

Pelikan

Za značkou Pelikan sa skrýva už mnoho desaťročí sortiment vysoko kvalitných per, ktorá sa právom považujú za malé umelecké dielka. Vyznačujú sa jedinečným farebným prevedením, rhodiovanej špičkou, ozdobným krúžkom a pozláteným hrotom z ušľachtilej ocele. História nemeckej spoločnosti Pelikan sa začala písať v roku 1838. V roku 1929 uviedla firma na trh dnes už legendárny čierno-zelené plniace pero s piestovou mechanikou, ktoré sa s malými obmenami vyrába dodnes. Ako jedna z mála používa firma Pelikan u niektorých modelov klasickú celokovovú piestovou mechaniku, ktorá zaručuje dlhú životnosť pera.

 

Faber Castell

Firma bola založená v roku 1761 a už v prvej polovici 18. storočia patrila k najvýznamnejším výrobcom ceruziek a pasteliek. V sooučasnosti spoločnosť udivuje hlavne kolekciou Pero roka. Pri výrobe "Pera roka" stojí vždy v popredí neobvyklý a vzácny materiál ako napr hadie drevo, slonovina z mamuta alebo jantár. Vyrobený počet kusov limitovanej edície je vždy oznámený na konci roka.

 

Trendom sa stávajú rady doplnkov vyrábaných pod záštitou významných módnych návrhárov a dizajnérov. Súčasťou týchto kolekcií často bývajú aj písacie potreby. Táto skutočnosť tak dala vzniknúť perám Pierre Cardin , Cerruti 1881, Tonino Lamborghini alebo treab Pierre Balmain. Každá kolekcia má svoj špecifický dizajn, ktorý hrdo nesie logo svojho dizajnéra.