Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

GvFC Pen of Year 2014 Catherine Palac Platinum, plniace pero

Hrot:
ks

Cena s DPH 2 920.70 Cena bez DPH2 433.92 €
ZnačkaGraf von Faber Castell SkupinaPlniace perá
Dostupnosťpodľa variantovDoručenie

na dotaz

 

Unikátny, ručne vyrábané pero v edícii Pero roka od Graf von Faber Castell sa 3 nádhernými červenohnedými kameny - jaspis . Telo je pokovované platinou a je zdobené gravírovaným vzorom reťaze , ktorý odráža štýl zdobenia Achátové komnaty . Do vrchu viečka je vsadený brúsený šedý ruský kryštál . Platinová edícia Pera roka 2014 je limitovaná počtom 1000 kusov .

 

 

Pero je osadené dvojfarebným ručne vyrábaným hrotom z 18-karátového zlata (750/1000). Pero sa plní vďaka zabudovanému plunžrovému mechanizmu otáčaním kovového konca pera . S ochranou proti vytečeniu atramentu . Viečko je skrutkovacie. Každé pero je jednotlivo očíslované . Luxusná kazeta z tmavého dreva obsahuje brožúrku a certifikát limitovanej edície . Kazeta môže byť použitá ako zberateľská schránka na perá , jej spodnej poschodie poskytuje priestor pre ďalších 6 písacích nástrojov . Pero je vyrábané iba a priamo v Nemecku .

 

Pero roka 2014 je poctou jednému z najkrajších barokových palácov v Európe : Kateřinskému paláci , ktorý sa nachádza blízko Saint Petersburgu . Pôvodne bol vybudovaný ako letné sídlo pre Katarínu I. v roku 1718 a následne premenený na rezidenciu počas vlády Alžbety I. Po 200 rokov sa tu nachádzala Jantárová komnata ( teraz je v paláci umiestnená jej replika ) . Palác bol obľúbeným sídlom Kataríny Veľkej . Katarína II . je jedinou ženou v histórii , ktorej bolo priznané priezvisko " Veľká " . Táto energická panovníčka posilnila ekonomiku svojej krajiny a reformovala úradnícky aparát . Bola vzdelaná , optimistická a udržiavala blízku korešpondenciu s Voltaire . Podporovala umenie a kultúru a bola otvorená moderným európskym myšlienkam .

 

Katarína Veľká nechala vyzdobiť lešteným Jaspis niekoľko miestností svojich kúpeľov , ktoré boli inšpirované kúpeľmi starých Rimanov . Výsledkom kombinácie vášne pre starý Rím a fascinácia minerály bola Achátová komnata ( za čias Kataríny Veľkej sa pre jaspis používalo označenie achát ) . Jaspis je nepriehľadná odroda chalcedónu . Starí Gréci a Egypťania do neho vyrezávali reliéfy a cenili si ho ako drahokamu . Jaspis vyťažené na Urale sa nachádza v petrohradskej Ermitáži . Jaspisu sa pripisuje schopnosť chrániť pred zlými snami , znižovať horúčky a zastavovať krvácanie .

 


Parametre tovaru - GvFC Pen of Year 2014 Catherine Palac Platinum, plniace pero

Záruční doba24 mesiacov Kód produktu144060
Možnosť gravírovaniaNemožno gravírovať


Príslušenstvo

GvFC Carbon Black, čierny dokumentový atrament

Fotografia

na objednávku do 14 dní

Doručenie: približne 17.08.2021 (viac info)

Cena: 26.30 €

GvFC Cobalt Blue, modrý dokumentový atrament

Fotografia

skladom 3 ks

Doručenie: v utorok 03.08.2021 (viac info)

Cena: 26.30 €


Súvisiaci tovar

GvFC Pen of the year 2018, plniace pero

Fotografia

podľa variantov

Doručenie: na dotaz

Cena: 2 920.70 €