Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

GvFC Pen of Year 2014 Catherine Palac Platinum, plniace pero

Hrot:
ks

Cena s DPH 2 920.70 Cena bez DPH2 433.92 €
ZnačkaGraf von Faber Castell SkupinaPlniace perá
Dostupnosťpodľa variantovDoručenie

na dotaz

 

Unikátny, ručne vyrábané pero v edícii Pero roka od Graf von Faber Castell sa 3 nádhernými červenohnedými kameny - jaspis . Telo je pokovované platinou a je zdobené gravírovaným vzorom reťaze , ktorý odráža štýl zdobenia Achátové komnaty . Do vrchu viečka je vsadený brúsený šedý ruský kryštál . Platinová edícia Pera roka 2014 je limitovaná počtom 1000 kusov .

 

 

Pero je osadené dvojfarebným ručne vyrábaným hrotom z 18-karátového zlata (750/1000). Pero sa plní vďaka zabudovanému plunžrovému mechanizmu otáčaním kovového konca pera . S ochranou proti vytečeniu atramentu . Viečko je skrutkovacie. Každé pero je jednotlivo očíslované . Luxusná kazeta z tmavého dreva obsahuje brožúrku a certifikát limitovanej edície . Kazeta môže byť použitá ako zberateľská schránka na perá , jej spodnej poschodie poskytuje priestor pre ďalších 6 písacích nástrojov . Pero je vyrábané iba a priamo v Nemecku .

 

Pero roka 2014 je poctou jednému z najkrajších barokových palácov v Európe : Kateřinskému paláci , ktorý sa nachádza blízko Saint Petersburgu . Pôvodne bol vybudovaný ako letné sídlo pre Katarínu I. v roku 1718 a následne premenený na rezidenciu počas vlády Alžbety I. Po 200 rokov sa tu nachádzala Jantárová komnata ( teraz je v paláci umiestnená jej replika ) . Palác bol obľúbeným sídlom Kataríny Veľkej . Katarína II . je jedinou ženou v histórii , ktorej bolo priznané priezvisko " Veľká " . Táto energická panovníčka posilnila ekonomiku svojej krajiny a reformovala úradnícky aparát . Bola vzdelaná , optimistická a udržiavala blízku korešpondenciu s Voltaire . Podporovala umenie a kultúru a bola otvorená moderným európskym myšlienkam .

 

Katarína Veľká nechala vyzdobiť lešteným Jaspis niekoľko miestností svojich kúpeľov , ktoré boli inšpirované kúpeľmi starých Rimanov . Výsledkom kombinácie vášne pre starý Rím a fascinácia minerály bola Achátová komnata ( za čias Kataríny Veľkej sa pre jaspis používalo označenie achát ) . Jaspis je nepriehľadná odroda chalcedónu . Starí Gréci a Egypťania do neho vyrezávali reliéfy a cenili si ho ako drahokamu . Jaspis vyťažené na Urale sa nachádza v petrohradskej Ermitáži . Jaspisu sa pripisuje schopnosť chrániť pred zlými snami , znižovať horúčky a zastavovať krvácanie .

 


Parametre tovaru - GvFC Pen of Year 2014 Catherine Palac Platinum, plniace pero

Záruční doba24 mesiacov Kód produktu144060
Možnosť gravírovaniaNemožno gravírovať


Príslušenstvo

GvFC Carbon Black, čierny dokumentový atrament

Fotografia

skladom 1 ks

Doručenie: v stredu 27.10.2021 (viac info)

Cena: 26.30 €

GvFC Cobalt Blue, modrý dokumentový atrament

Fotografia

skladom 3 ks

Doručenie: v stredu 27.10.2021 (viac info)

Cena: 26.30 €


Súvisiaci tovar

GvFC Pen of the year 2018, plniace pero

Fotografia

podľa variantov

Doručenie: na dotaz

Cena: 2 920.70 €